š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Mathey Tissot Women's Urban
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water ressistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Urban |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Mathey Tissot Women's Urban
Mathey Tissot Women's Urban
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water ressistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Urban |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$70.00
Original: $200.00
-65%Mathey Tissot Women's Urbanā
$200.00
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water ressistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Urban |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date displayed |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























