š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Mathey Tissot Women's Pyramide
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant Mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Pyramide |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 26mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mathey Tissot Women's Pyramide
Mathey Tissot Women's Pyramide
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant Mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Pyramide |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 26mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$66.15
Original: $189.00
-65%Mathey Tissot Women's Pyramideā
$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant Mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 12mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Pyramide |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 26mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























