š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Mathey Tissot Women's Gemina
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Gemina |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mathey Tissot Women's Gemina
Mathey Tissot Women's Gemina
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Gemina |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$94.50
Original: $270.00
-65%Mathey Tissot Women's Geminaā
$270.00
$94.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Gemina |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























