š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Mathey Tissot Men's Zoltan
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Zoltan |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mathey Tissot Men's Zoltan
Mathey Tissot Men's Zoltan
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Zoltan |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$390.00
Mathey Tissot Men's Zoltanā
$390.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Zoltan |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolor |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























