š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Mathey Tissot Men's Mathy Design
Stainless steel case, Silicone strap, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Mathy Design |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mathey Tissot Men's Mathy Design
Mathey Tissot Men's Mathy Design
Stainless steel case, Silicone strap, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Mathy Design |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$91.00
Original: $260.00
-65%Mathey Tissot Men's Mathy Designā
$260.00
$91.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Silicone strap, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Foldover |
| Collection: | Mathy Design |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























