š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Mathey Tissot Men's Elica
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 40 ATM - 400 meters - 1320 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Elica |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date Display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 40 ATM - 400 meters - 1320 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Mathey Tissot Men's Elica
Mathey Tissot Men's Elica
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 40 ATM - 400 meters - 1320 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Elica |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date Display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 40 ATM - 400 meters - 1320 feet |
$197.40
Original: $564.00
-65%Mathey Tissot Men's Elicaā
$564.00
$197.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 40 ATM - 400 meters - 1320 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Mathey Tissot |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Elica |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date Display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 40 ATM - 400 meters - 1320 feet |























