š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Luminox Men's Volition
Polycarbonate case, Rubber strap, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Luminox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Volition |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luminox Men's Volition
Luminox Men's Volition
Polycarbonate case, Rubber strap, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Luminox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Volition |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$157.50
Original: $450.00
-65%Luminox Men's Volitionā
$450.00
$157.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Polycarbonate case, Rubber strap, Blue dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Luminox |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Volition |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























