š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Locman Women's Nuovo Carbonio
Stainless steel case, Silicone strap, Red dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo Carbonio |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Red |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Locman Women's Nuovo Carbonio
Locman Women's Nuovo Carbonio
Stainless steel case, Silicone strap, Red dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo Carbonio |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Red |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$139.30
Original: $398.00
-65%Locman Women's Nuovo Carbonioā
$398.00
$139.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Silicone strap, Red dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo Carbonio |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Red |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























