š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Locman Men's Nuovo
Carbon case with Aluminum and Titanium back case, Nylon strap, Red dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Red |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 56mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Locman Men's Nuovo
Locman Men's Nuovo
Carbon case with Aluminum and Titanium back case, Nylon strap, Red dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Red |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 56mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$162.40
Original: $464.00
-65%Locman Men's Nuovoā
$464.00
$162.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Carbon case with Aluminum and Titanium back case, Nylon strap, Red dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Nuovo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Red |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 56mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























