š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Locman Men's Cavallo Diamond Pazzo
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Locman Men's Cavallo Diamond Pazzo
Locman Men's Cavallo Diamond Pazzo
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$206.15
Original: $589.00
-65%Locman Men's Cavallo Diamond Pazzoā
$589.00
$206.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Mother of Pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Locman |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Cavallo Pazzo |
| Country of Origin: | Italy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Mother of Pearl |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























