š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Jivago Men's Titan
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Swiss parts Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters -330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Jivago |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Titan |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Swiss Parts Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display Rotating bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone Rose gold and black tone |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Jivago Men's Titan
Jivago Men's Titan
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Swiss parts Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters -330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Jivago |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Titan |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Swiss Parts Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display Rotating bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone Rose gold and black tone |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$66.50
Original: $190.00
-65%Jivago Men's Titanā
$190.00
$66.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Swiss parts Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters -330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Jivago |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Titan |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 47mm |
| Movement: | Swiss Parts Quartz |
| Specifications: | Chronograph Date display Rotating bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two-tone Rose gold and black tone |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























