š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Guess Men's Classica
Stainless steel case, Leather strap, Taupe dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classica |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Taupe |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Guess Men's Classica
Guess Men's Classica
Stainless steel case, Leather strap, Taupe dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classica |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Taupe |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$240.00
Guess Men's Classicaā
$240.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Taupe dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Guess |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classica |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Taupe |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























