š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Gucci Men's G-Timeless
Stainless steel case, Leather strap, Black Dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up tp 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Timeless |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Gucci Men's G-Timeless
Gucci Men's G-Timeless
Stainless steel case, Leather strap, Black Dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up tp 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Timeless |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$232.40
Original: $664.00
-65%Gucci Men's G-Timelessā
$664.00
$232.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black Dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up tp 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Gucci |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | G-Timeless |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























