š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Fossil Women's Classic
Ceramic case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM-100 Meters-330 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 6 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment push-button clasp with buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Fossil Women's Classic
Fossil Women's Classic
Ceramic case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM-100 Meters-330 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 6 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment push-button clasp with buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$42.70
Original: $122.00
-65%Fossil Women's Classicā
$122.00
$42.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ceramic case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM-100 Meters-330 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 6 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment push-button clasp with buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 30mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Measures-seconds |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























