š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Fossil Women's Cecile
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Cecile |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 29mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | D-chronograph on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver/Gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Fossil Women's Cecile
Fossil Women's Cecile
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Cecile |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 29mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | D-chronograph on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver/Gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$65.45
Original: $187.00
-65%Fossil Women's Cecileā
$187.00
$65.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Fossil |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Cecile |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 29mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | D-chronograph on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver/Gold |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























