š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Egard Women's Patiot Classica
Stainless steel case, Leather strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch ressistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters -165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Patiot Classica |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Egard Women's Patiot Classica
Egard Women's Patiot Classica
Stainless steel case, Leather strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch ressistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters -165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Patiot Classica |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$87.50
Original: $250.00
-65%Egard Women's Patiot Classicaā
$250.00
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Grey dial, Quartz movement, Scratch ressistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters -165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Patiot Classica |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























