š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Egard Women's Dali F2 Silver Automatic
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dali F2 Silver Automatic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Egard Women's Dali F2 Silver Automatic
Egard Women's Dali F2 Silver Automatic
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dali F2 Silver Automatic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$310.00
Egard Women's Dali F2 Silver Automaticā
$310.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dali F2 Silver Automatic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























