š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Egard Men's Quantus V3 Rose Manual Wind
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Quantus V3 Rose Manual Wind |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Brown |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Egard Men's Quantus V3 Rose Manual Wind
Egard Men's Quantus V3 Rose Manual Wind
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Quantus V3 Rose Manual Wind |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Brown |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$210.00
Original: $600.00
-65%Egard Men's Quantus V3 Rose Manual Windā
$600.00
$210.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Quantus V3 Rose Manual Wind |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Brown |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























