š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Egard Men's Quantus V3
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | Quantus V3 |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Egard Men's Quantus V3
Egard Men's Quantus V3
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | Quantus V3 |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$210.00
Original: $600.00
-65%Egard Men's Quantus V3ā
$600.00
$210.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet, Assembled in Switzerland
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment Buckle |
| Collection: | Quantus V3 |
| Crown: | Screw down |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























