š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Egard Men's King Ocean
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 50 ATM - 500 meters - 1650 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | King Ocean |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 50 ATM - 500 meters - 1650 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Egard Men's King Ocean
Egard Men's King Ocean
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 50 ATM - 500 meters - 1650 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | King Ocean |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 50 ATM - 500 meters - 1650 feet |
$187.60
Original: $536.00
-65%Egard Men's King Oceanā
$536.00
$187.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 50 ATM - 500 meters - 1650 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | King Ocean |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 50 ATM - 500 meters - 1650 feet |























