š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Egard Men's In His name
Stainless steel case, Leather strap, Rose Gold dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 mters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | In His name |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Egard Men's In His name
Egard Men's In His name
Stainless steel case, Leather strap, Rose Gold dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 mters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | In His name |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$140.00
Original: $400.00
-65%Egard Men's In His nameā
$400.00
$140.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Rose Gold dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 mters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Egard |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | In His name |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Rose Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























