š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Double Infinity Diamond Pendant in 14k White Gold
This item will be shipped on next business day!
The showcasing entwined infinity symbols with one encrusted with diamonds, this lovely pendant hangs from an 18 inches cable chain. Made of 14k white gold and secured with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.35 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.16 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 34 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.99 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Double Infinity Diamond Pendant in 14k White Gold
Double Infinity Diamond Pendant in 14k White Gold
This item will be shipped on next business day!
The showcasing entwined infinity symbols with one encrusted with diamonds, this lovely pendant hangs from an 18 inches cable chain. Made of 14k white gold and secured with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.35 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.16 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 34 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.99 in |
$445.90
Original: $1,274.00
-65%Double Infinity Diamond Pendant in 14k White Goldā
$1,274.00
$445.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
The showcasing entwined infinity symbols with one encrusted with diamonds, this lovely pendant hangs from an 18 inches cable chain. Made of 14k white gold and secured with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.35 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.16 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 34 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.99 in |























