š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Diamond Studded Double Interlocking Waves Ring in 14k White Gold (5/8 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Two pairs of interlocking waves of diamonds, set in 14k white gold, add dynamic energy to this elegant ring.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.59 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 106 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Setting Type: | Prong|Prongs |
| Shape: | Round (Diamond) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








Diamond Studded Double Interlocking Waves Ring in 14k White Gold (5/8 cttw)
Diamond Studded Double Interlocking Waves Ring in 14k White Gold (5/8 cttw)
This item will be shipped on next business day!
Two pairs of interlocking waves of diamonds, set in 14k white gold, add dynamic energy to this elegant ring.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.59 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 106 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Setting Type: | Prong|Prongs |
| Shape: | Round (Diamond) |
Select Size
Select MetalName
From $3,572.00
Diamond Studded Double Interlocking Waves Ring in 14k White Gold (5/8 cttw)ā
$3,572.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Two pairs of interlocking waves of diamonds, set in 14k white gold, add dynamic energy to this elegant ring.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.59 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 106 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Setting Type: | Prong|Prongs |
| Shape: | Round (Diamond) |























