š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Gold
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Gold
Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Gold
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |
$291.20
Original: $832.00
-65%Diamond Inverted Triangle Pendant in 14k White Goldā
$832.00
$291.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This gorgeous geometric pendant is encrusted with diamonds and hangs from a cable chain measuring 16 inches. Positively radiant in 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.14 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 14 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Width: | 0.50 in |























