š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Coach Women's Mother of Pearl Quartz
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 8mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Coach Women's Mother of Pearl Quartz
Coach Women's Mother of Pearl Quartz
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 8mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$147.35
Original: $421.00
-65%Coach Women's Mother of Pearl Quartzā
$421.00
$147.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Blue Mother of Pearl dial, Swiss Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 8mm |
| Brand Name: | Coach |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Jewelry |
| Collection: | Mother of Pearl Quartz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue MOP |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 28mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























