š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Citizen Men's Tsuyosa
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Tsuyosa |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Citizen Men's Tsuyosa
Citizen Men's Tsuyosa
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Tsuyosa |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$171.15
Original: $489.00
-65%Citizen Men's Tsuyosaā
$489.00
$171.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Pink dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 19mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Tsuyosa |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Pink |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























