š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Citizen Men's Eco Skjy
Stainless steel case, Leather strap, Brown dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Eco Skjy |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Brown |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Citizen Men's Eco Skjy
Citizen Men's Eco Skjy
Stainless steel case, Leather strap, Brown dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Eco Skjy |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Brown |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |
$180.25
Original: $515.00
-65%Citizen Men's Eco Skjyā
$515.00
$180.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Brown dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 20 ATM - 200 meters - 660 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Eco Skjy |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Brown |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 20 ATM - 200 meters - 660 feet |























