š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Citizen Men's Eco-Drive
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Orange dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Eco-Drive |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Orange |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Citizen Men's Eco-Drive
Citizen Men's Eco-Drive
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Orange dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Eco-Drive |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Orange |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$140.00
Original: $400.00
-65%Citizen Men's Eco-Driveā
$400.00
$140.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Orange dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Citizen |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Eco-Drive |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Orange |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 43mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























