š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Splendeur
Brass case, Stainless steel case back, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Splendeur |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold tone |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial bezel and bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Women's Splendeur
Christian Van Sant Women's Splendeur
Brass case, Stainless steel case back, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Splendeur |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold tone |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial bezel and bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$350.00
Christian Van Sant Women's Splendeurā
$350.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brass case, Stainless steel case back, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Splendeur |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold tone |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial bezel and bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























