š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Radieuse
Brass case, Stainless steel case back, Leather strap, Yellow and Brown dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Radieuse |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Yellow and Brown |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Women's Radieuse
Christian Van Sant Women's Radieuse
Brass case, Stainless steel case back, Leather strap, Yellow and Brown dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Radieuse |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Yellow and Brown |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$350.00
Christian Van Sant Women's Radieuseā
$350.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brass case, Stainless steel case back, Leather strap, Yellow and Brown dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Radieuse |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Yellow and Brown |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























