š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Papillon
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Papillon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal in dial and bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Women's Papillon
Christian Van Sant Women's Papillon
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Papillon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal in dial and bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$127.05
Original: $363.00
-65%Christian Van Sant Women's Papillonā
$363.00
$127.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Papillon |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystal in dial and bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | White |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























