š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Octave Slim
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Octave Slim |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Women's Octave Slim
Christian Van Sant Women's Octave Slim
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Octave Slim |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$76.30
Original: $218.00
-65%Christian Van Sant Women's Octave Slimā
$218.00
$76.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Blue dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 15mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Octave Slim |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 37mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























