š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Hush
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Hush |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two tone |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Women's Hush
Christian Van Sant Women's Hush
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Hush |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two tone |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$73.85
Original: $211.00
-65%Christian Van Sant Women's Hushā
$211.00
$73.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, White mother of pearl dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Hush |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Mother of pearl |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 36mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Two tone |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























