š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Elegant Sparkle
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 105 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Elegant Sparkle |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystasl on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Women's Elegant Sparkle
Christian Van Sant Women's Elegant Sparkle
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 105 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Elegant Sparkle |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystasl on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$394.00
Christian Van Sant Women's Elegant Sparkleā
$394.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rose gold dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 105 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 16mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Elegant Sparkle |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Rose gold |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystasl on bezel |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Rose gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























