š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Elegant
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resitant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Elegant |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial and bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Women's Elegant
Christian Van Sant Women's Elegant
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resitant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Elegant |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial and bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$115.50
Original: $330.00
-65%Christian Van Sant Women's Elegantā
$330.00
$115.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resitant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Elegant |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Crystals on dial and bezel |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























