š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Women's Amore
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Amore |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Cristals on dial Bezel Bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Women's Amore
Christian Van Sant Women's Amore
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Amore |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Cristals on dial Bezel Bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$125.30
Original: $358.00
-65%Christian Van Sant Women's Amoreā
$358.00
$125.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Oval |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Amore |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 35mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Cristals on dial Bezel Bracelet |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























