š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Sprocket Auto-Quartz
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Sprocket Auto-Quartz |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Men's Sprocket Auto-Quartz
Christian Van Sant Men's Sprocket Auto-Quartz
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Sprocket Auto-Quartz |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$167.30
Original: $478.00
-65%Christian Van Sant Men's Sprocket Auto-Quartzā
$478.00
$167.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Silver dial, Quartz Movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Sprocket Auto-Quartz |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























