š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Somptueuse LTD
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Somptueuse LTD |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multifunction Day/Dight Display See through back case |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Dark Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Men's Somptueuse LTD
Christian Van Sant Men's Somptueuse LTD
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Somptueuse LTD |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multifunction Day/Dight Display See through back case |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Dark Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$328.00
Christian Van Sant Men's Somptueuse LTDā
$328.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel mesh bracelet, Blue dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Somptueuse LTD |
| Crown: | Screw Down |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 46mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multifunction Day/Dight Display See through back case |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Dark Blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























