š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Romeo
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Green dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Romeo |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Men's Romeo
Christian Van Sant Men's Romeo
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Green dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Romeo |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$153.30
Original: $438.00
-65%Christian Van Sant Men's Romeoā
$438.00
$153.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Green dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Romeo |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























