š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Prodigy
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Prodigy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multi-Function Date Display and moonphase |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Men's Prodigy
Christian Van Sant Men's Prodigy
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Prodigy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multi-Function Date Display and moonphase |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$798.00
Christian Van Sant Men's Prodigyā
$798.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 23mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Prodigy |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 33mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Multi-Function Date Display and moonphase |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























