š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Odyssey
Stainless steel case, Rubber strap, White dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Odyssey |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display Skeleton dial |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Christian Van Sant Men's Odyssey
Christian Van Sant Men's Odyssey
Stainless steel case, Rubber strap, White dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Odyssey |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display Skeleton dial |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$598.00
Christian Van Sant Men's Odysseyā
$598.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, White dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Odyssey |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 50mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Date display Skeleton dial |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Blue |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























