🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Octavius Slim
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Roud |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Octavius Slim |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Men's Octavius Slim
Christian Van Sant Men's Octavius Slim
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Roud |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Octavius Slim |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$116.90
Original: $334.00
-65%Christian Van Sant Men's Octavius Slim—
$334.00
$116.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Roud |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Octavius Slim |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/Pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























