š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Montego Vintage
Distressed Stainless steel case, Distressed Stainless Steel bracelet , Patterned Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Montego Vintage |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Rotating bezel Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Men's Montego Vintage
Christian Van Sant Men's Montego Vintage
Distressed Stainless steel case, Distressed Stainless Steel bracelet , Patterned Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Montego Vintage |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Rotating bezel Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$43.05
Original: $123.00
-65%Christian Van Sant Men's Montego Vintageā
$123.00
$43.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distressed Stainless steel case, Distressed Stainless Steel bracelet , Patterned Green dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Montego Vintage |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Rotating bezel Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























