š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Christian Van Sant Men's Dome
Stainless steel case, Leather strap, Gold skeleton dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dome |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Bubble glass 22 jewels |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Christian Van Sant Men's Dome
Christian Van Sant Men's Dome
Stainless steel case, Leather strap, Gold skeleton dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dome |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Bubble glass 22 jewels |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$167.30
Original: $478.00
-65%Christian Van Sant Men's Domeā
$478.00
$167.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Leather strap, Gold skeleton dial, Automatic movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 21mm |
| Brand Name: | Christian Van Sant |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Dome |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Automatic |
| Specifications: | Bubble glass 22 jewels |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























