š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Calvin Klein Men's Biz
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Calvin Klein |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Biz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Calvin Klein Men's Biz
Calvin Klein Men's Biz
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Calvin Klein |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Biz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$100.10
Original: $286.00
-65%Calvin Klein Men's Bizā
$286.00
$100.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Silver dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 8 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Calvin Klein |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Biz |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Silver |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























