š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Bulova Men's Snorkel
Ceramic case, Nylon strap, Teal dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Snorkel |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Teal |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date Indicator Limited Edition Luminous Hands Luminous Indexes |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Purple |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bulova Men's Snorkel
Bulova Men's Snorkel
Ceramic case, Nylon strap, Teal dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Snorkel |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Teal |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date Indicator Limited Edition Luminous Hands Luminous Indexes |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Purple |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$151.90
Original: $434.00
-65%Bulova Men's Snorkelā
$434.00
$151.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ceramic case, Nylon strap, Teal dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Snorkel |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Teal |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 41mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date Indicator Limited Edition Luminous Hands Luminous Indexes |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Purple |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























