š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Bulova Men's Marine Star
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 Meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Marine Star |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Bulova Men's Marine Star
Bulova Men's Marine Star
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 Meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Marine Star |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$625.00
Bulova Men's Marine Starā
$625.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 Meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Marine Star |
| Country of Origin: | USA |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph date display |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























