š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Bulova Men's Maquina
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rainbow dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Maquina |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Rainbow |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bulova Men's Maquina
Bulova Men's Maquina
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rainbow dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Maquina |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Rainbow |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$323.75
Original: $925.00
-65%Bulova Men's Maquinaā
$925.00
$323.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Rainbow dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Tonneau |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Maquina |
| Country of Origin: | Japan |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Rainbow |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























