🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Bulova Men's Crystal
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Crystal |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bulova Men's Crystal
Bulova Men's Crystal
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Crystal |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$189.70
Original: $542.00
-65%Bulova Men's Crystal—
$542.00
$189.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Stainless Steel Bracelet, Gold dial, Quartz movement, scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 24mm |
| Brand Name: | Bulova |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Crystal |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























