š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Breitling Men's Super ocean
Stainless steel case, Rubber strap, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Breitling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Super ocean |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Breitling Men's Super ocean
Breitling Men's Super ocean
Stainless steel case, Rubber strap, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Breitling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Super ocean |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
$2,135.00
Original: $6,100.00
-65%Breitling Men's Super oceanā
$6,100.00
$2,135.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Green dial, Quartz movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Breitling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Super ocean |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Green |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Green |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |























